top of page
Değerli Katılımcılar,


Sizleri, Marmara Üniversitesi tarafından 3-5 Kasım 2016 tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenecek olan 7. Uluslararası Talaşlı İmalat Sempozyumu’na davet etmekten mutluluk duymaktayım.

 

Bu sempozyum serisinin ilk altısı Ulusal Talaşlı İmalat Sempozyumu olarak (Yıldız Teknik Üniversitesi, 2009; Selçuk Üniversitesi, 2010; Gazi Üniversitesi 2012; Ege Üniversitesi, 2013; Uludağ Üniversitesi, 2014; Sabancı Üniversitesi 2015) düzenlenmiştir. Altı kez düzenlenen UTİS sempozyumu oldukça başarılı olmuş ve belli bir seviyesine ulaşmıştır. Bu sebeple, 23 Ocak 2016 tarihinde yapılan UTİS Yürütme Kurulu toplantısında bu sempozyumun “Uluslararası Talaşlı İmalat Sempozyumu” olarak düzenlenmesine karar verilmiştir.

 

Uluslararası Talaşlı İmalat Sempozyumu, ülkemizde ve dünyada talaşlı imalat konusunda araştırma yapan akademisyenlerin, araştırmacıların ve talaşlı imalatla ilgili endüstrilerdeki mühendislerin talaşlı imalat konusundaki son gelişmeleri, bilgi ve deneyimlerini paylaşabilecekleri uluslararası bir organizasyon olacaktır. Bu amaç doğrultusunda sempozyumumuz; davetli konuşmacıları, panel ve endüstriyel sunumları içeren oldukça kapsamlı bir organizasyon olarak hazırlanmaktadır.

 

bottom of page